fbpx

Saue valla Kinnisvaraturg 2023 | 1. kvartal

Käesolevas turuülevaates analüüsime, kuidas on muutunud Saue valla kinnisvara hinnad võrreldes aastataguse ajaga. Täpsemalt võrdleme 2022 ja 2023.aasta I kvartalit, samuti toome ära statistikakilde 2022. aastast tervikuna.

Saue vald kinnisvara

Tehingute arv
Kui võrrelda 2022. ja 2023. aasta I kvartaleid, siis võib väita, et kinnisvarabuum on läbi saanud ja oleme maandumas turuolukorda, mille suund on kerges languses. Ilmekaks näiteks on siinkohal tehingute arv: 2023. a I kvartalis 199, kuid aasta tagasi 378 ehk tehingute arv on langenud 48% võrra, mis annab põhjuse ka hinnalanguseks.


Korterid
2022 I kvartalis toimus korterite ostu-müügitehinguid 131, 2023 I kvartalis aga vaid 38 tehingut ehk tehinguid on tehtud enam kui kolm korda vähem. Saue valla korteri keskmine ruutmeetrihind on aastatagusega võrreldes langenud 2098 eurolt 1844 eurole ning on hetkel langevas trendis. Ostuhuviliste seas on populaarseimad piirkonnad Saue linn, Laagri alevik ning nende lähiümbrus. Kui rääkida korterihindadest üleüldiselt, siis vahemikus 2016–2019 valminud korteri ruutmeetrihind jääb u 2620 euro juurde (langus aastaga 12%). Vanemates paneelmajades asuvate korterite eest tuleb keskmiselt maksta 1220 eurot/m2. Siinkohal tasub mainida, et tegu on valla keskmise hinnaga. Kui vaadata eelmist aastat, siis maksis tüüpiline paneelmajas asuv korter Saue linnas 1956 eurot/m2, kuid näiteks Turba alevikus vaid 701 eurot/m2.


Majad ja maad
Võrreldes aastatagusega on Saue vallas langenud ka elamumaade hinnad, nii et keskmiselt tuleb elamumaa eest tasuda 42 eurot/m2, mida on 8 euro võrra vähem kui aasta tagasi. Kui vaadata erinevaid haldusüksusi eraldi, siis enim müüdi elamumaid eelmisel aastal Alliku külas, kus tuli elamumaa eest välja käia 67 eurot/m2. Kommentaariks: elamumaad, mis asuvad Saue ja Laagri lähiümbruses on väga tahetud kaup ning nende müümisega ei tohiks probleeme olla.

Kõige rohkem elumaju müüdi eelmisel aastal Alliku külas, keskmise hinnaga 392 876 eurot. Saue linnas tuli maksta eelmisel aastal maja eest keskmiselt u 266 000 eurot, Laagri alevikus 273 000 eurot ning Vanamõisas u 290 000 eurot. Kui võrrelda 2023. ja 2022. a I kvartalit, siis on elamute ruutmeetrihinnad tõusnud 1512 eurolt 1644 eurole.     


Suvilate
osas on Saue vallas likviidseimateks piirkondadeks Kaasiku ja Laitse küla. Keskmiselt tuli eelmisel aastal Kaasiku külas suvila eest tasuda u 64 000 ning Laitse külas u 83 000 eurot. Kaasiku külas müüdi kalleim maja/suvila 168 950 euro eest ning Laitses 210 000 euro eest. Rääkides eelpool nimetatud piirkondadest, tasub mainida ka seda, et antud piirkondades on paljud suvilad renoveeritud selliselt, et nendes saab aastaringselt elada.


Hinnaerinevused 2022. aastal:
Kalleim elumaja: 570 000 €
Odavaim elumaja: 20 000 €
Kalleim suvila: 275 000 €
Odavaim suvila: 9000 €
Kalleim korter: 360 000 €
Odavaim korter: 2000 €

 

Soovid kinnisvara müüa?

Korteri müük

Meie eesmärk on teha kinnisvara müük lihtsaks. Vali, kas müüa kodu meile või alustada müüki parima hinnaga avatud turul.

KinnisvaraOst.com: teeme kodu müümise lihtsaks!

KinnisvaraOst.com:
teeme kodu müümise lihtsaks!

Kas mõtled kodu müügile?
Kui oled kunagi kinnisvara müünud, siis tead, kui stressirohke võib see olla.

Portaalidesse müügikuulutuse lisamine, kodu huviliste jaoks korras hoidmine, pidev võõraste inimeste vastuvõtmine jne. Pole ka harv juhus, kui ostuhuvilised tahavad tulla sinu kodu vaatama nüüd ja kohe – lüües päevaplaanid ja -rutiini täielikult sassi. Hinnastamine, vastupakkumiste tegemine, mure ostja leidmise pärast – see kõik on tülikas, aeganõudev ja stressirohke.

Meie eesmärgiks on pakkuda klientidele kinnisvaramüügi teenust, mis on lihtne, arusaadav ja ilma igasuguste „agadeta”. Teenus, mis oleks stressivaba, lihtne ning ennekõike mugav. Meie meeskond koosneb ekspertidest, kes on läbi aastate lahendanud erinevaid muresid, mis kinnisvara müümisega kaasnevad. Taasleiutasime kodumüügi protsessi ning pakume klientidele seda, mida nad tegelikult vajavad – turvalisust, kogemust ja lihtsust.

Inimestel, kes hindavad privaatsust ja mugavust, on võimalik müüa oma kinnisvara otse meile – maksame kuni 93% turuhinnast kohe kätte. Neid, kes soovivad oma kodu eest saada maksimaalset hinda, abistavad meie eksperdid müügiga avatud turul. Meiega töötades väldivad omanikud kinnisvara müügiga seotud sekeldusi.

Otsemüük (ostame sinu kinnisvara) sobib neile, kes:

  • hindavad aega ja mugavust;
  • on kiire eluviisiga;
  • omavad lemmikloomi, kellele ei meeldi võõrad;
  • peavad kiiremas korras elukohta vahetama.

Paindlik müük (müük avatud turul) sobib neile, kes:

  • soovivad saada oma kodu eest maksimaalset hinda;
  • ei pea kodu kiiresti müüma;
  • vajavad kodu müümise juures ajatundja abi;
  • omavad kinnisvara, mis on vähem likviidne.

Soovid kinnisvara müüa?

Korteri müük

Meie eesmärk on teha kinnisvara müük lihtsaks. Vali, kas müüa kodu meile või alustada müüki parima hinnaga avatud turul.