fbpx

KKK - Otsemüük (ostame sinu kodu)

Siit leiad vastused korduma kippuvatele küsimustele, mis puudutavad otsemüüki.

Üldised küsimused

Otsemüük on teenus neile, kes hindavad mugavust ning privaatsust. Otsemüük tähendab kodu müümist meile.

Otsemüüki pakume hetkel Järgnevate maakondade suurtemates linnades:

 • Harju maakond
 • Lääne maakond
 • Ida-Viru (Jõhvi + lähiümbrus) 
 • Tartu maakond
 • Pärnu maakond

Suvilad ja erilisemad maatükid vaatame üle objektipõhiselt.

 • Korterid, maad, majad, suvilad
 • Majad ning korterid peavad asuma likviidses asukohas
 • Kodu hind ei tohi olla rohkem, kui 650 000€
 • Kodusid, mis jäävad meie teeninduspiirkonnast välja
 • Kodusid, mille üle käib kohtuvaidlus
 • Kodusid, millel on väga suured ehituslikud puudujäägid
 • korterid ja majad väikekülades
 • Kodusid, mille dokumentatsiooni korrastamine oleks ajamahukam, kui 9 kuud.
 • Kodusid, millel on väga problemaatilised naabrid

kodus tehtud parendused (või renoveerimistööd) on väärtuse ja ostupakkumise määramisel oluline tegur. Seega on oluline, et räägiksite sellest meile oma pakkumise taotluses. Samuti tulevad kasuks fotod Teie poolt tehtud renoveerimstöödest.

 

Tavaliselt koostame ostupakkumise 48 tunni jooksul pärast seda, kui olete saatnud meile ostupäringu. Suureks abiks on see, kui saadaksite meile oma kodust vajalikud pildid aadessile info@kinnisvaraost.com

Jah! Meie pakkumised ei põhine vaid algoritmil. Meie kinnisvaraekspertide meeskond hindab igat kodu hoolikalt. Fotod aitavad neil kodu seisukorrast, omadustest ja erisustest paremini aru saada.

 

Me mõistame. Sel juhul liigume edasi ilma fotodeta. Tähtis on see, et üürnikud peavad enne notariaalset tehingut väljakolima, vastasel juhul ei saa me teie kodu osta.

Jah. Kodu väärtused muutuvad pidevalt tulenevalt kinnisvaraturu aktiivsusest, konkurentsist ning üleüldisest majanuduslikust seisust. Meie pakkumised aeguvad tavaliselt nelja päeva jooksul alates pakkumise kuupäevast. 

 

Tavaliselt jõuame notariaalsesse tehingusse 7 tööpäevaga alates päevast, mil võeti vastu meie poolt tehtud ostupakkumine.

Olenevalt kodu seisukorrast teostame tavaliselt renoveerimistöid, et see oleks 100% müügivalmis. Need tööd võivad hõlmata tehnika uuendamist, seinte värvimist, uue põrandakatte paigaldamist, vannitoa plaatimist jne. Kui meie poolt ostetud kodu on renoveeritud, siis lisame ta müüki avatud turule, korraldame kliendipäevi, flaierdame, hoolitseme paberimajanduse eest, proovime leida ostja, teeme koostööd hindajatega, aitame ostjat pangalaenu taotlemisel jne. Lühidalt –  kui oleme teie kodu ostnud, võtame enda kanda kodu müügiga seotud kulud, riskid, sekeldused ja peavalud.

 

Hinnastamine

Kodusid hindab  kohalikule turule keskendunud kinnisvaraekspertide meeskond. Kasutades nende kinnisvara-alaseid kogemusi, võttes arvesse hetke majanduslikku olukorda ning lähikuude kinnisvaraturu ennustavat-turuanalüüsi, suudame  pakkuda kliendile konkurentsivõimelist pakkumist.

 

Jah ja ei. Kinnisvaraturg on viimaste aastate jooksul olnud väga kiiresti muutuv. Tulenevalt  sellest ei peegelda hindamisaktid turu nõudlust ning ei ennusta tulevikku. Samuti tasub arvesse võtta ka seda, et hindamisaktil võib olla sees lubatud vea protsent, milleks on 5%.

 

Kõik ostuga seonduvad kulud katame meie. Sealhulgas ka võimalikud võlad, hüpoteegid, notarikulud ning riigilõivud. Olenevalt kinnisvara asukohast ja seisukorrast on meie ostupakkumise suuruseks kuni 93% turuhinnast.

 

Otsemüügi eeliseks on eelkõige kiirus ja mugavus. Otsemüügi puhul ei jõua teie kodu kinnisvaraportaalidesse ning omanik ei pea tegelema tüütute kohustustega, mis kaasnevad traditsioonilise kinnisvara müügiga.

 

Anname endast parima, et meie esialgne pakkumine oleks õiglane ja konkurentsivõimeline. Kui tunned, et meie pakkumine ei ole piisav, siis on alati võimalus alustada müüki avatud turul.

Müügipakkumise aksepteerimine

Ostukokkuleppe allkirjastamisega nõustute ametlikult meie pakkumisega. Kui olete meiega kokkuleppe allkirjastanud, oleme eeldused eduka tehingu jaoks loonud.

 

Ostupakkumist saate allkirjastada digitaalselt või paberil meie kontoris.

 

Soovitame valida kuupäeva, mis on teie arvates kõige tõenäolisem kuupäev, mil saate välja kolida.

Kodu ülevaatuse tegemine

Jah. Teeme teie kodule tasuta kohapealse ülevaatuse  enne ostukokkuleppe sõlmimist. Kohtumise eesmärk on kontrollida kodu tehnilist seisukorda ja teha kindlaks võimalik renoveerimistööde maht.

 

Kontrolli teostab meie meeskonnaliige või ehitusspetsialist (või mõlemad). Kui vajatakse erispetsialiste, kaasatakse ka nemad ülevaatuse teostamisse. 

 

Vajame ülevaatuse ajal juurdepääsu kõikidele ruumidele.

Kui ülevaatuse käigus avastatakse puuduseid, siis on kaks varianti:

 

 1. Omanik kõrvaldab või laseb kõrvaldada puudused 

 2. Arvutame välja puuduste kõrvaldamiseks vaja mineva summa ning vähendame oma ostupakkumist selle võrra.

Koostame üleandmisakti pärast seda, kui olete kodust välja kolinud. Üleandmisakti eesmärk on kinnitada, et kogu isiklik vara on ära viidud ja kodu seisukorda ei ole pärast lepingu sõlmimist muudetud. Et kõik toimuks ladusalt, on oluline, et vara oleks puhas isiklikest asjadest ja prügist – v.a juhul, kui ei ole kokkulepitud teisiti. Üleandmine ei tohiks kesta kauem kui 30 minutit. Kui te ei saa üleandmisel osaleda, ei ole see probleem – võite lihtkirjaliku volituse alusel saata kellegi teise.

 
 

Välja kolimine

Kui ei ole kokkulepitud teisiti, siis üleandmine toimub kuni 1 kuu pärast notariaalselepingu võlmimist.

Kui Teie kodu on koormatud hüpoteegiga, siis notariaalses tehingus peab ka osalema hüpoteegipidaja, kelleks on tavaliselt panga esindaja.